fbpx
biuro@dzieciaki-buduja.pl

Zajęcia pozalekcyjne

Zajęcia pozalekcyjne powinny rozwijać zainteresowania i talenty dziecka. Powinny też dawać mu sporo satysfakcji i zwiększać wiarę we własne siły. W Baw się i buduj tworzymy całoroczne zajęcia dla dzieci w oparciu o ideę STEM (Science, Technology, Engineering, Math). W ramach kursów uczestnicy wykorzystują edukacyjne zestawy klocków, aby zrozumieć podstawowe zasady fizyki, matematyki i inżynierii. Sucha teoria? To nie dla nas. Według koncepcji STEM dziecko powinno doświadczać, próbować, porównywać i na tej podstawie wyciągać wnioski. Stworzyliśmy całościowy program nauczania podzielony na etapy rozwojowe. Znajdź propozycję zajęć dopasowaną do wieku Twojego dziecka!

Robotyka i komputery

zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 8 lat

Program „Robotyka i komputery” pozwala uczestnikom zapoznać się z zasadami tworzenia i konstruowania maszyn prostych. Uczestnicy poznają zastosowanie dźwigni i bloczków, przekładni, kół, osi i wielu innych. W tym roku postanowiliśmy postawić mocno na komputery. Każde zajęcia kończą się dokumentacją stworzoną w Power Point, Lego WeDo i innych prostych programach graficznych. Uczniowie na każdym etapie swojej budowy wykonują zdjęcia, które później pozwalają na stworzenie prezentacji przedstawiającej proces budowy. Oprócz poznawania podstaw mechaniki – uczniowie tworzą proste programy, dzięki którym uczą się logicznego rozwiązywania trudności.  Wykorzystywane zostaną zestawy Lego WeDo 2.0 (najnowsza wersja popularnych zestawów do robotyki) oraz klocki K’nex.

Czas trwania: 1 godzina i 15 minut

Koszt: 33zł/warsztat (rozliczenie w trybie comiesięcznym z umową z miesięcznym okresem wypowiedzenia)

Terminy:

SP 6 Stargard (ul. Twardowskiego) Poniedziałki 16:10-17:25 (start 21 września)

Deptak Bogusława (ul. Bogusława X 45/9) Wtorek 16:15-17:30 (start 22 września)

Główne komponenty nauki:

PODSTAWY MECHANIKI

PROGRAMOWANIE

MATEMATKA

PLANOWANIE I KONSTRUOWANIE

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

UMIEJĘTNOŚĆ WSPÓŁPRACY

Robotyka - Challenge

zajęcia dla dzieci w wieku 9 – 12 lat

W tym roku postanowiliśmy całkowicie skupić się na zajęciach z klockami VEX IQ. Zmieniamy też formułę zajęć – zauważyliśmy, że uczniowie najchętniej biorą udział w różnego typu wyzwaniach. Dlatego teraz przez 3 warsztaty uczniowie przygotowują się do wyzwania, które ma miejsce na 4 warsztatach. W ten sposób w trakcie roku szkolnego realizujemy 7 wyzwań. Uczniowie zmieniają się w grupach – w ten sposób uczą się współpracy z innymi. Przykładowe wyzwania, które będą realizowane w tym roku szkolnym to: walki robotów, roboty w labiryncie, wyścigi robotów, escape room dla robotów. Uczniowie w trakcie warsztatów przygotowujących uczą się konstruowania i programowania robotów poprzez układanie według instrukcji oraz programowanie razem z nauczycielem. Na zajęciach z wyzwaniem szykują konkretne rozwiązanie, by wygrać z przeciwnikami. VEX IQ to profesjonalne zestawy do nauki robotyki pozwalające programować roboty z poziomu komputera, ale także sterować nimi za pomocą kontrolera.

Czas trwania: 1,5 godziny

Koszt: 37 zł/warsztat (rozliczenie w trybie comiesięcznym z umową z miesięcznym okresem wypowiedzenia)

Terminy:

SP 6 Stargard (ul. Armii Krajowej) Poniedziałki 16:00-17:30 (od 21 września)

Deptak Bogusława (ul. Bogusława X 45/9) Wtorki 17:40-19:10 (od 22 września)  

Główne komponenty nauki:

PROGRAMOWANIE

PODSTAWY MECHANIKI

PLANOWANIE I MYŚLENIE PRZCZYNOWO-SKUTKOWE

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

UMIEJĘTNOŚĆ WSPÓŁPRACY

Wypełnij zgłoszenie – kliknij tutaj

Kalendarz zajęć na rok szkolny 2019-2020 można pobrać w tym miejscu.