fbpx
biuro@dzieciaki-buduja.pl

Programowanie na weekend

Cykl warsztatów, na których łączymy robotykę z programowaniem – z naciskiem na naukę kodowania.

Nauka języka obcego

Programowanie jest, jak nauka języka obcego - to po prostu swoisty język komunikacji.

Budowanie z klocków

Programowanie jest jak budowanie z klocków - każdy element musi do siebie pasować, bo inaczej cała budowla się rozsypie.

Program zajęć

Budowanie z klocków VEX IQ

Na zajęciach dzieci będą używały zestawów klocków VEX IQ, bo na nich opieramy swoje zajęcia z robotyki i programowania. Nauczyliśmy się, że najlepszy efekt w nauce programowania osiąga się, gdy dziecko bo ułożeniu kodu może sprawdzić jego działanie na maszynie zbudowanej w rzeczywistości

Programowanie z Modkit for VEX

Programowanie w oparciu o specjalny język programowania stworzony dla klocków VEX. Programowanie odbywa się z wykorzystaniem tylko i wyłącznie języka angielskiego, co jest dodatkową praktyczną nauką dla dzieci.

Programowanie Scratch + Lego WeDo 2.0

Klocki Lego WeDo to zestawy zdecydowanie prostsze i łatwiejsze. Najczęściej są wykorzystywane z oprogramowaniem dostarczanym przez producenta. Nasi młodzi programiści wykorzystają nietypowe połączenie typowych narzędzi, a więc będą układać programy dla zestawów Lego w środowisku scratch.

Wiek uczestników: od 8 lat

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8 lat i mają charakter edukacyjny. Celem jest nauczenie dzieci logicznego myślenia przez rozwiązywanie problemów i przyswajanie wiedzy z zakresu podstawowego programowania. Na każdych zajęciach przewidujemy minimum 40% czasu na samo programowanie, a na niektórych będzie to 100% czasu. Jeżeli uczestnicy osiągną biegłość w posługiwaniu się powyższymi narzędziami – planujemy wprowadzenie nauki trudniejszych języków.

Godziny warsztatów:

W każdą sobotę o 9:30 – czas trwania: 1,5 godziny

Koszt warsztatów:

40zł – jedne warsztaty

Przy opłacie za miesiąc z góry: 35zł – jedne warsztaty

Start:

17 listopada

Rezerwacje: