fbpx
biuro@dzieciaki-buduja.pl

Nasza historia

Wszystko rozpoczęło się w 2014 od roku od idei stworzenia klockarni – miejsca do zabawy klockami z całego świata. Oprócz samej idei był to po prostu początek biznesu, więc tak, jak jażdy biznes wiązało się to z ryzykiem porażki i była ona bardzo bliska już na samym początku. Na rozwinięcie firmy wzięliśmy kredyt, który jak na tamte czasy był spory, ale co ważniejsze wiązał się z koniecznością utrzymania działaności przez kilka lat. Tymczasem po około 3 miesiącach okazało się, że nasz lokal został zalany i nie nadawał się do dalszego użytkowania. Na szybko – w ciągu 2 tygodni przenieśliśmy się w nowe miejsce. Z perspektywy czasu, wydaje się, że był to cud, że to się udało załatwić w tak krótkim czasie.

Na Tkackiej, bo tam wylądowaliśmy, był okres bardzo silnego rozkwitu działalności. Pojawili się nowi pracownicy, półkolonie były obłożone, a wszystkie weekendy porezerwowane na urodziny. Staliśmy się rozpoznawalni.W tym czasie postawiliśmy na reklamę – rozwijaliśmy się w zakresie pozycjonowania naszej strony, reklamy Google Ads, czy też samej moderacji naszej strony. Czerpaliśmy podwójną korzyść – nie dość, że rozwijaliśmy nasz biznes w sieci, to jeszcze zdobywaliśmy wiedzę.

W międzyczasie nastąpiła zmiana przepisów dotyczących organizacji półkolonii i okazało się, że kolejny raz musimy zmieniać lokal. Przenieśliśmy się na Deptak Bogusława – kolny krok do przodu – większy lokal, teoretycznie bardziej prestiżowa lokalizacja. W tym miejscu bardziej nastwailiśmy się na zajęcia dojazdowe do szkół. Liczba naszych pracowników znowu wzrosła – mieliśmy w miesiącu ponad 300 regularnych klientów i był to już wynik bardzo dobry. Ruszyliśmy też z naszą drugą inicjatywą Wirtualną VRoną z zajęciami z Minecraftem. Były oczywiście wzloty i upadki, jak w każdej działalności, ale jako całokształt obserwowaliśmy rozwój.

I wtedy przyszła pandemia…przewróciła nasz świat do góry nogami. Przed pandemią potrzebowaliśmy 5 pracowników, w pandemii już żadnego. Zostaliśmy odcięci. W przerwach, kiedy można było pracować – co nam nie poszło – zaczęły się pojawiać negatywne komentarze, co w połączeniu z pandemicznym stresem zaczynało dobijać. Widzieliśmy, że wszystko wróciło do punktu wyjścia. Zaczynaliśmy od zera. Z racji tego, że coraz większą uwagę skupialiśmy na zajęciach z komputerami, a coraz mniejszą na klockach – postanowiliśmy ruszyć od zera z nowym szyldem – Programista Junior i realizując tylko zajęcia w szkołach. W pandemii zaczęliśmy też wykorzystywać nasze nabyte w prowadzeniu działalności umiejętności – tworzenie stron internetowych, projektowanie graficzne, reklamę internetową. Powołaliśmy do życia firmę Enjoy Ads Studio, która, między innymi tworzy strony internetowe Szczecin. Dzisiaj – na koniec 2022 roku nie umiemy jeszcze powiedzieć, czy za rok będziemy prowadzili obie firmy, czy skupimy się na rozwoju tylko jednej z nich. Z pewnością mamy duże plany zarówno wobec Enjoy Ads Studio, jak i Programisty Juniora. Natomiast ostatnie lata nauczyły nas pokory – chcemy dużo, ale czas pokaże, co się uda. 

Szczęśliwego roku 2023!