Baw się i buduj ul. Bogusława X 45/9 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
507–663–684
biuro@dzieciaki-buduja.pl

Zajęcia pozalekcyjne

 

Zajęcia pozalekcyjne powinny rozwijać zainteresowania i talenty dziecka. Powinny też dawać mu sporo satysfakcji i zwiększać wiarę we własne siły. W Baw się i buduj tworzymy całoroczne zajęcia dla dzieci w oparciu o ideę STEM (Science, Technology, Engineering, Math). W ramach kursów uczestnicy wykorzystują edukacyjne zestawy klocków, aby zrozumieć podstawowe zasady fizyki, matematyki i inżynierii. Sucha teoria? To nie dla nas. Według koncepcji STEM dziecko powinno doświadczać, próbować, porównywać i na tej podstawie wyciągać wnioski. Stworzyliśmy całościowy program nauczania podzielony na etapy rozwojowe. Znajdź propozycję zajęć dopasowaną do wieku Twojego dziecka!

Budowanie to Wyzwanie - etap 1

zajęcia dla dzieci w wieku 4 – 5 lat

W trakcie zajęć „Budowanie to Wyzwanie – etap 1″ dzieci poznają otaczający świat w ramach 9 większych projektów. Oznacza to, że 4 kolejne spotkania są tematycznie ze sobą powiązane i dotyczą, m. in. życia w mieście, służb ratunkowych, świata roślin i zwierząt. Mali budowniczy używają głównie zestawów Lego Duplo Maszyny Proste, Lego Learn To Learn oraz zestawów Kid K’nex. Choć będą się też pojawiały inne rodzaje klocków, aby zapewnić dużą różnorodność. Biorąc pod uwagę rozwój dzieci w wieku 4-5 lat, główny nacisk w trakcie zajęć kładziony jest na rozwój zabawy i wprowadzanie nowych sposobów uwalniania kreatywności dziecka. Mali konstruktorzy wykorzystują instrukcje, ale także zbudują na podstawie własnych pomysłów. Ważne, że każda budowla stanowi element zabawy tematycznej, co ułatwia dziecku zapamiętanie nowych rozwiązań. Program jest także zgodny z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego, więc może stanowić doskonałe uzupełnienie pobytu dziecka w przedszkolu.

Koszt zajęć: 80zł/miesiąc

Czas trwania: 1 godzina zegarowa (wrzesień – czerwiec)

Terminy:

 • Wtorek 17:30 (start 13 września)
 • Piątek 17:30 (start 14 września)

ZAPISY NA ZAJĘCIA POKAZOWE

Główne komponenty nauki:

PLANOWANIE I KONSTRUOWANIE

STORY TELLING - BUDOWANIE HISTORII

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

UMIEJĘTNOŚĆ WSPÓŁPRACY

Budowanie to Wyzwanie - etap 2

zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 7 lat

Program „Budowanie to Wyzwanie – etap 2″ pozwala uczestnikom zapoznać się z zasadami tworzenia i konstruowania maszyn prostych. Uczestnicy poznają zastosowanie dźwigni i bloczków, przekładni, kół, osi i wielu innych. Tak, jak we wszystkich naszych programach pozalekcyjnych – całość została podzielona na 9 bloków tematycznych, które w tym przypadku obejmują, m. in. Wyścigi samochodowe, Transport, czy Świat zwierząt. W ramach każdego bloku, kursanci stworzą na kilku kolejnych warsztatach konstrukcje nawiązujące do siebie tematycznie. Co jeszcze ważniejsze – będzie to typowo holistyczne ujęcie, bo uczniowie zbudują, zaprogramują, i stworzą animacje. Wykorzystywane zostaną zestawy Lego WeDo 2.0 (najnowsza wersja popularnych zestawów do robotyki), Lego More2Math, klocki K’nex oraz aplikacje Scratch Junior. Przyznajemy się, że taki model edukacji, który porusza dane zagadnienie z różnych perspektyw zaczerpnęliśmy z zagranicznych szkół, na podstawie opinii uczestników naszych warsztatów (i ich rodziców), którzy uczęszczają do szkół w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech. Nam także przypadł do gustu taki model nauczania, więc postanowiliśmy, że będziemy go realizowali na naszych zajęciach pozalekcyjnych.

Czas trwania: 1 godzina i 15 minut (wrzesień – czerwiec)

Koszt: 90zł/miesiąc za zajęcia w Szczecinie i 100zł/miesiąc za zajęcia w Stargardzie, Policach i Goleniowie

Terminy:

 • Poniedziałek 17:30 (Szczecin, Bogusława X 45/9)
 • Środa 17:30 (Szczecin, Bogusława X 45/9)
 • Środa 14:40 (SP8 Police)
 • Piątek 15:45 (SP2 Goleniów)

ZAPISY NA ZAJĘCIA POKAZOWE

Główne komponenty nauki:

PODSTAWY MECHANIKI

PROGRAMOWANIE

MATEMATKA

PLANOWANIE I KONSTRUOWANIE

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

UMIEJĘTNOŚĆ WSPÓŁPRACY

Budowanie to Wyzwanie - etap 3

zajęcia dla dzieci w wieku 8 – 12 lat

Dla najstarszej grupy w sposób analogiczny do innych grup, przygotowaliśmy 9 bloków składających się z kilku warsztatów. Tym razem projekty będą dotyczyły, m. in. energii odnawialnej, czy konstrukcji maszyn budowlanych. W dalszym ciągu dzieciaki skupiają się na współpracy i nauce rozwiązań technicznych. Obowiązuje prosta zasada – najpierw stwórz budowlę na podstawie instrukcji, a później wykorzystaj to rozwiązanie w wymyślonym przez siebie projekcie. Dla tej grupy także przygotowaliśmy dużą różnorodność zajęć tak, aby mogli spojrzeć na zadanie z różnych perspektyw. Kursanci wykorzystają zestawy Lego WeDo 2.0 (najnowsza wersja popularnych zestawów do robotyki), Ozoboty (programowalne małe roboty), klocki K’nex oraz Gigo. Duża ilość mechanicznych rozwiązań oraz zastosowanie aplikacji mobilnych do ożywienia budowli powoduje, że uczestnicy zawsze chcą wracać na zajęcia.

Czas trwania: 1,5 godziny (wrzesień – czerwiec)

Koszt: 100zł/miesiąc za zajęcia w Szczecinie i 110zł/miesiąc za zajęcia w Stargardzie, Policach i Goleniowie

Terminy:

 • Poniedziałek 17:15 (SP4 Stargard)
 • Wtorek 16:15 (SP1 Stargard)
 • Środa 16:10 (SP8 Police)
 • Czwartek 16:30 (SP6 Stargard)
 • Piątek 17:20 (SP2 Goleniów)

 ZAPISY NA ZAJĘCIA POKAZOWE

Główne komponenty nauki:

PROGRAOWANIE

PODSTAWY MECHANIKI

PLANOWANIE I MYŚLENIE PRZCZYNOWO-SKUTKOWE

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

UMIEJĘTNOŚĆ WSPÓŁPRACY

Wypełnij zgłoszenie

Zgłoszenie pozalekcyjne
Sending

Zgłoszenia telefoniczne:

507-663-684