• Newsletter
Baw się i buduj ul. Bogusława X 45/9 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
737–163–544
biuro@dzieciaki-buduja.pl

Zajęcia pozalekcyjne

Zajęcia pozalekcyjne powinny rozwijać zainteresowania i talenty dziecka. Powinny też dawać mu sporo satysfakcji i zwiększać wiarę we własne siły. W Baw się i buduj tworzymy całoroczne zajęcia dla dzieci w oparciu o ideę STEM (Science, Technology, Engineering, Math). W ramach kursów uczestnicy wykorzystują edukacyjne zestawy klocków, aby zrozumieć podstawowe zasady fizyki, matematyki i inżynierii. Sucha teoria? To nie dla nas. Według koncepcji STEM dziecko powinno doświadczać, próbować, porównywać i na tej podstawie wyciągać wnioski. Stworzyliśmy całościowy program nauczania podzielony na etapy rozwojowe. Znajdź propozycję zajęć dopasowaną do wieku Twojego dziecka!

Budowanie to Wyzwanie - etap 1

zajęcia dla dzieci w wieku 4 – 5 lat

W trakcie zajęć „Budowanie to Wyzwanie – etap 1” dzieci poznają otaczający świat w ramach 9 większych projektów. Oznacza to, że 3-4 kolejne spotkania są tematycznie ze sobą powiązane i dotyczą, m. in. życia w mieście, służb ratunkowych, świata roślin i zwierząt. Mali budowniczy używają głównie zestawów Lego Duplo Maszyny Proste, Lego Learn To Learn, natomiast na tych warsztatach pojawia się też cała masa innych klocków, aby zapewnić dużą różnorodność zajęć. Biorąc pod uwagę charakterystykę dzieci w wieku 4-5 lat, główny nacisk w trakcie zajęć kładziony jest na rozwój zabawy i wprowadzanie nowych sposobów uwalniania kreatywności dziecka. Mali konstruktorzy wykorzystują instrukcje, ale także zbudują na podstawie własnych pomysłów. Ważne, że każda budowla stanowi element zabawy tematycznej, co ułatwia dziecku zapamiętanie nowych rozwiązań. Podczas budowania rozwijają swoją wytrwałość oraz uczą się cierpliwości i pracy w grupie. Dzieci rozwiną także zdolności w podstawach programowania. Poprzez gry i zabawy oraz elementy elektroniczne (Ozobot oraz Code&Go Robot Mouse) wprowadzona jest nauka sekwencji, udoskonalane zostają znajomości kierunków (przód, tył, lewo, prawo) oraz rozwinięte myślenie logiczne. Program jest także zgodny z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego, więc może stanowić doskonałe uzupełnienie pobytu dziecka w przedszkolu.

Koszt zajęć: 70zł/miesiąc

Czas trwania: 1 godzina zegarowa – jedno spotkanie w tygodniu (wrzesień – czerwiec)

Główne komponenty nauki:

PLANOWANIE I KONSTRUOWANIE

STORY TELLING - BUDOWANIE HISTORII

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

UMIEJĘTNOŚĆ WSPÓŁPRACY

Budowanie to Wyzwanie - etap 2

zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 8 lat

Program „Budowanie to Wyzwanie – etap 2” pozwala uczestnikom zapoznać się z zasadami tworzenia i konstruowania maszyn prostych. Uczestnicy poznają zastosowanie dźwigni i bloczków, przekładni, kół, osi i wielu innych. Tak, jak we wszystkich naszych programach pozalekcyjnych – całość została podzielona na 9 bloków tematycznych, które w tym przypadku obejmują, m. in. Wyścigi samochodowe, Transport, czy Świat zwierząt. W ramach każdego bloku, kursanci stworzą na kilku kolejnych warsztatach konstrukcje nawiązujące do siebie tematycznie. Co jeszcze ważniejsze – będzie to typowo holistyczne ujęcie, bo uczniowie zbudują i zaprogramują swoje konstrukcje. Wykorzystywane zostaną zestawy Lego WeDo 2.0 (najnowsza wersja popularnych zestawów do robotyki), klocki K’nex oraz Ozoboty. Przyznajemy się, że taki model edukacji, który porusza dane zagadnienie z różnych perspektyw zaczerpnęliśmy z zagranicznych szkół, na podstawie opinii uczestników naszych warsztatów (i ich rodziców), którzy uczęszczają do szkół w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech. Nam także przypadł do gustu taki model nauczania, więc postanowiliśmy, że będziemy go realizowali na naszych zajęciach pozalekcyjnych.

Czas trwania: 1 godzina i 15 minut (wrzesień – czerwiec)

Koszt: 110 zł/miesiąc (wrzesień-luty)                                                                                                             80 zł/miesiąc (marzec-czerwiec) *zniżka na 4 ostatnie miesiące tylko dla osób, które będą dokonywały płatności na czas

Terminy:

  • SP 74 Szczecin – poniedziałek godzina 18:00
  • Szczecin, Bogusława X 45/9 – środa godzina 17:45 (start 19 września)
  • SP 6 Stargard – czwartek 16:15 (start 20 września)

ZAPISY NA ZAJĘCIA POKAZOWE

Główne komponenty nauki:

PODSTAWY MECHANIKI

PROGRAMOWANIE

MATEMATKA

PLANOWANIE I KONSTRUOWANIE

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

UMIEJĘTNOŚĆ WSPÓŁPRACY

Budowanie to Wyzwanie - etap 3

zajęcia dla dzieci w wieku 8 – 12 lat

Dla najstarszej grupy wiekowej przygotowaliśmy naszą nowość klocki VEX IQ. Te profesjonalne zestawy do nauki robotyki pozwalają programować roboty z poziomu komputera, ale także sterować nimi za pomocą kontrolera. Zauważyliśmy, że dzieciaki bardzo lubią gry wirtualne i konsole do gier. Na podstawie kilku lat naszych doświadczeń widzimy także, że nasi uczniowie angażują się mocno w budowle, którymi mogą zdalnie kontrolować. Dzięki zestawom VEX IQ wykorzystujemy zainteresowanie dzieci, by mogły się one uczyć programowania. Dodatkowo uczestnicy tych warsztatów będą mogli wziąć udział w konkursie robotycznym organizowanym przez nas na koniec roku szkolnego. Oczywiście program dla najstarszych musi także zapewniać odpowiednią różnorodność, więc wykorzystane zostaną także klocki K’nex oraz roboty Ozoboty. W dalszym ciągu dzieciaki skupiają się na współpracy i nauce rozwiązań technicznych. Obowiązuje prosta zasada – najpierw stwórz budowlę na podstawie instrukcji, a później wykorzystaj to rozwiązanie w wymyślonym przez siebie projekcie. Duża ilość mechanicznych rozwiązań oraz zastosowanie aplikacji mobilnych do ożywienia budowli powoduje, że uczestnicy zawsze chcą wracać na zajęcia.

Czas trwania: 1,5 godziny (wrzesień – czerwiec)

Koszt: 120 zł/miesiąc (wrzesień – luty)                                                                                                             90 zł/miesiąc (marzec – czerwiec) *zniżka na 4 ostatnie miesiące dla osób, które będą dokonywały płatności na czas

Terminy:

  • SP 74 Szczecin – Poniedziałek godzina 18:00
  • SP 6 Stargard – Czwartek 16:00 i 17:45 (start 20 września)
  • SP 48 Szczecin – Piątek 17:00 (start 21 września)

 ZAPISY NA ZAJĘCIA POKAZOWE

Główne komponenty nauki:

PROGRAMOWANIE

PODSTAWY MECHANIKI

PLANOWANIE I MYŚLENIE PRZCZYNOWO-SKUTKOWE

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

UMIEJĘTNOŚĆ WSPÓŁPRACY

Wypełnij zgłoszenie

W przypadku braku wolnych miejsc na wybrany termin, proszę o wybranie z kategorii „Zapisy na zajęcia pokazowe” podaną godzinę oraz dzień, a w kolejnym etapie w notatkach podać zajęcia w jakiej szkole Państwa interesują. Dzięki temu postaramy się zrobić kolejne zajęcia, najprawdopodobniej z tym samym czasie.

Informacje:

737-163-544

Baw się i buduj ul. Bogusława X 45/9 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
Urodziny dla dzieci | Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci | Półkolonie dla dzieci
507–663–684
biuro@dzieciaki-buduja.pl