Baw się i buduj ul. Bogusława X 45/9 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
737–163–544
biuro@dzieciaki-buduja.pl

Zajęcia pozalekcyjne

Zajęcia pozalekcyjne powinny rozwijać zainteresowania i talenty dziecka. Powinny też dawać mu sporo satysfakcji i zwiększać wiarę we własne siły. W Baw się i buduj tworzymy całoroczne zajęcia dla dzieci w oparciu o ideę STEM (Science, Technology, Engineering, Math). W ramach kursów uczestnicy wykorzystują edukacyjne zestawy klocków, aby zrozumieć podstawowe zasady fizyki, matematyki i inżynierii. Sucha teoria? To nie dla nas. Według koncepcji STEM dziecko powinno doświadczać, próbować, porównywać i na tej podstawie wyciągać wnioski. Stworzyliśmy całościowy program nauczania podzielony na etapy rozwojowe. Znajdź propozycję zajęć dopasowaną do wieku Twojego dziecka!

Budowanie to Wyzwanie - etap 1

zajęcia dla dzieci w wieku 4 – 5 lat

W trakcie zajęć „Budowanie to Wyzwanie – etap 1″ dzieci poznają otaczający świat w ramach 9 większych projektów. Oznacza to, że 3-4 kolejne spotkania są tematycznie ze sobą powiązane i dotyczą, m. in. życia w mieście, służb ratunkowych, świata roślin i zwierząt. Mali budowniczy używają głównie zestawów Lego Duplo Maszyny Proste, Lego Learn To Learn, natomiast na tych warsztatach pojawia się też cała masa innych klocków, aby zapewnić dużą różnorodność zajęć. Biorąc pod uwagę charakterystykę dzieci w wieku 4-5 lat, główny nacisk w trakcie zajęć kładziony jest na rozwój zabawy i wprowadzanie nowych sposobów uwalniania kreatywności dziecka. Mali konstruktorzy wykorzystują instrukcje, ale także zbudują na podstawie własnych pomysłów. Ważne, że każda budowla stanowi element zabawy tematycznej, co ułatwia dziecku zapamiętanie nowych rozwiązań. Program jest także zgodny z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego, więc może stanowić doskonałe uzupełnienie pobytu dziecka w przedszkolu.

Koszt zajęć: 90zł/miesiąc

Czas trwania: 1 godzina zegarowa – jedno spotkanie w tygodniu (wrzesień – czerwiec)

Terminy:

 • Czwartek 17:30 (start 21 września)

ZAPISY NA ZAJĘCIA POKAZOWE

Główne komponenty nauki:

PLANOWANIE I KONSTRUOWANIE

STORY TELLING - BUDOWANIE HISTORII

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

UMIEJĘTNOŚĆ WSPÓŁPRACY

Budowanie to Wyzwanie - etap 2

zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 8 lat

Program „Budowanie to Wyzwanie – etap 2″ pozwala uczestnikom zapoznać się z zasadami tworzenia i konstruowania maszyn prostych. Uczestnicy poznają zastosowanie dźwigni i bloczków, przekładni, kół, osi i wielu innych. Tak, jak we wszystkich naszych programach pozalekcyjnych – całość została podzielona na 9 bloków tematycznych, które w tym przypadku obejmują, m. in. Wyścigi samochodowe, Transport, czy Świat zwierząt. W ramach każdego bloku, kursanci stworzą na kilku kolejnych warsztatach konstrukcje nawiązujące do siebie tematycznie. Co jeszcze ważniejsze – będzie to typowo holistyczne ujęcie, bo uczniowie zbudują i zaprogramują swoje konstrukcje. Wykorzystywane zostaną zestawy Lego WeDo 2.0 (najnowsza wersja popularnych zestawów do robotyki), klocki K’nex oraz Ozoboty. Przyznajemy się, że taki model edukacji, który porusza dane zagadnienie z różnych perspektyw zaczerpnęliśmy z zagranicznych szkół, na podstawie opinii uczestników naszych warsztatów (i ich rodziców), którzy uczęszczają do szkół w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech. Nam także przypadł do gustu taki model nauczania, więc postanowiliśmy, że będziemy go realizowali na naszych zajęciach pozalekcyjnych.

Czas trwania: 1 godzina i 15 minut (wrzesień – czerwiec)

Koszt: 100zł/miesiąc dla zajęć w naszej siedzibie i 110zł/miesiąc dla zajęć w szkołach

Terminy:

 • Wtorek 17:30 (Szczecin, Bogusława X 45/9)
 • SP 8 Police – Środa godzina 15:15 (start 27 września)
 • SP 3 Police – Środa godzina 16:00 (start 4 października)
 • SP 5 Stargard – Czwartek godzina 16:15 (start 21 września)
 • SP 6 Stargard – Czwartek godzina 16:00 (start 21 września)
 • SP na Głębokiem – Wtorek godzina 15:00 (start 26 września)
 • pozostałe terminy i miejsca podamy zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego

ZAPISY NA ZAJĘCIA POKAZOWE

Główne komponenty nauki:

PODSTAWY MECHANIKI

PROGRAMOWANIE

MATEMATKA

PLANOWANIE I KONSTRUOWANIE

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

UMIEJĘTNOŚĆ WSPÓŁPRACY

Budowanie to Wyzwanie - etap 3

zajęcia dla dzieci w wieku 8 – 12 lat

Dla najstarszej grupy wiekowej przygotowaliśmy naszą nowość klocki VEX IQ. Te profesjonalne zestawy do nauki robotyki pozwalają programować roboty z poziomu komputera, ale także sterować nimi za pomocą kontrolera. Zauważyliśmy, że dzieciaki bardzo lubią gry wirtualne i konsole do gier. Na podstawie kilku lat naszych doświadczeń widzimy także, że nasi uczniowie angażują się mocno w budowle, którymi mogą zdalnie kontrolować. Dzięki zestawom VEX IQ wykorzystujemy zainteresowanie dzieci, by mogły się one uczyć programowania. Dodatkowo uczestnicy tych warsztatów będą mogli wziąć udział w konkursie robotycznym organizowanym przez nas na koniec roku szkolnego. Oczywiście program dla najstarszych musi także zapewniać odpowiednią różnorodność, więc wykorzystane zostaną także klocki K’nex oraz roboty Ozoboty. W dalszym ciągu dzieciaki skupiają się na współpracy i nauce rozwiązań technicznych. Obowiązuje prosta zasada – najpierw stwórz budowlę na podstawie instrukcji, a później wykorzystaj to rozwiązanie w wymyślonym przez siebie projekcie. Duża ilość mechanicznych rozwiązań oraz zastosowanie aplikacji mobilnych do ożywienia budowli powoduje, że uczestnicy zawsze chcą wracać na zajęcia.

Czas trwania: 1,5 godziny (wrzesień – czerwiec)

Koszt: 110zł/miesiąc dla zajęć w naszej siedzibie i 120zł/miesiąc dla zajęć organizowanych w szkołach

Terminy:

 • Poniedziałek 17:30 (Szczecin, Bogusława X 45/9)
 • SP 8 Police – Środa godzina 16:30 (start 27 września)
 • SP 5 Stargard – Czwartek godzina 17:45 (start 21 września)
 • SP 6 Stargard – Czwartek godzina 17:30 (start 21 września)
 • SP 8 Stargard – Piątek godzina 15:30 (start 29 września)
 • SP na Głębokiem – Wtorek godzina 16:30 (start 26 września)
 • SP 2 Goleniów – Poniedziałek godzina 17:00 (start 25 września)
 • Pozostałe miejsca i terminy podamy wkrótce

 ZAPISY NA ZAJĘCIA POKAZOWE Zapraszamy też do udziału w niedzielnych campach z klockami VEX IQ – więcej informacji tutaj.

Główne komponenty nauki:

PROGRAMOWANIE

PODSTAWY MECHANIKI

PLANOWANIE I MYŚLENIE PRZCZYNOWO-SKUTKOWE

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

UMIEJĘTNOŚĆ WSPÓŁPRACY

Wypełnij zgłoszenie

Zgłoszenie pozalekcyjne
Sending

Zgłoszenia telefoniczne:

507-663-684

Baw się i buduj ul. Bogusława X 45/9 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
507–663–684
biuro@dzieciaki-buduja.pl