Baw się i buduj ul. Bogusława X 45/9 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
507–663–684
biuro@dzieciaki-buduja.pl

Sobotnie warsztaty

Co tydzień inny temat – co tydzień inne klocki

W każdą sobotę o 11:30

Zapraszamy na warsztaty z klockami. Każde warsztaty trwają 1,5 godziny i podzielone są na 2 części. Przez pierwszą godzinę prowadzone są zajęcia zgodnie z tematem. Druga część to pół godziny swobodnego budowania z wybranych przez dziecko klocków. W ten sposób uczestnik w trakcie warsztatów poznaje nowe sposoby budowania, ale także ma czas na wykorzystanie własnej fantazji zgodnie z upodobaniami. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 5 do 12 lat. Koszt warsztatów to 25zł/spotkanie. Można też wykupić karnet na 5 warsztatów w kwocie 100zł.

Pamiętaj, że w każdą sobotę o godzinie 9:00 odbywają się też cykliczne dwugodzinne campy. Jeżeli chcesz zapisać dziecko na campy – informację odnajdziesz w dolnej części strony.

Warsztaty w maju

Animacje z klockami

6.05.2017

W internecie można odnaleźć filmiki, na których budowle z klocków jakby same się poruszały. To dzięki animacjom poklatkowym, które tworzą bardzo ciekawe obrazy. Jest to sposób na tworzenie własnej animowanej historii. Na warsztatach dzieciaki zilustrują klockami własną bajkę, a następnie utworzą filmik, dzięki specjalnym aplikacjom.

Logo z klocków Plus-Plus

13.05.2017

Z klocków Plus-Plus dzieci uwielbiają tworzyć różnorodne obrazki. Wykorzystamy z jednej strony upodobania dzieci, a z drugiej strony możliwości, jakie dają nam te duńskie klocki. Dzieci zbudują symbole różnych miejsc, firm, instytucji. Dzięki przygotowanym szablonom herbów klubów piłkarskich, symboli sklepów, czy restauracji, dzieciaki zostaną młodymi projektantami.

Wesoła matematyka z PlentyPlay oraz Lego

20.05.2017

W trakcie warsztatów wykorzystamy klocki w niebanalny sposób. Będziemy tworzyli bryły geometryczne, symetryczne budowle, sprawdzimy czy klocki mogą pomóc w dodawaniu i odejmowaniu. Rozwiążemy prz tym także kilka zagadek logicznych.

Plac zabaw_K'nex i Kid K'nex

27.05.2017

W zależności od wieku: starsi będa budować z wersji nieco trudniejszej, a młodsi z łatwiejszej wersji klocków. A co będa budować? Naszym celem jest stworzenie dużego placu zabaw ze zjeżdżalniami, huśtawkami i małpim gajem.

W trakcie warsztatów, na sali obowiązuje obuwie zmienne.

Sobotnie campy w kwietniu

W kwietniu zapraszamy na 4 sobotnie campy z robotyką i klockami Lego WeDo 2.0.

O campach z Lego WeDo 2.0

Dla dzieci od 6 do 12 lat

Każde spotkanie trwa 2 godziny: od godziny 9:00 do 11:00 w następujące soboty kwietnia: 1, 8, 22, 29 w naszej siedzibie na Bogusława X 45/9.

Robotyka z WeDo 2.0

Klocki Lego WeDo 2.0 po stworzeniu budowli programuje się na komputerze. Dzięki bezprzewodowemu połączeniu z odbiornikiem Lego – klocki ożywają i mogą się poruszać.

Przyjazna nauka programowania

W trakcie campów uczestnicy zbudują serię robotów i zaprogramują je z użyciem gotowych szablonów, a także z własnymi rozwiązaniami. Dzięki prostym schematom blokowym, dzieci szybko nabywają nowe umiejętności.

Koszt uczestnictwa w jednym campie to 50zł. Przy zapisie na wszystkie 4 campy – opłata miesięczna wynosi 180zł.

Zarezerwuj warsztaty dla swojego dziecka!

Sobotnie warsztaty
Sending

lub zadzwoń

 

507-663-684